JAK ZÍSKAT ZOOM EDU LICENCI?

Aktuální rozšířená licence z letního semestru, která umožňovala používat ZOOM i více než 40 minut, je platná pouze do 4. 10. 2020. Pokud budete potřebovat licenci i pro zimní semestr, je potřeba požádat o novou.

POSTUP

  1. funguje to tentokrát jinde, proto se nejprve musíte „přesunout“ na CESNET
    postup je popsán na webu e-learningového týmu LFP zde

tam naleznete i odkaz na „obrázkový návod“ v pdf,

tip: doporučuji v návodu klikat na odkazy spíše pravým tlačítkem myši a v nabídce vybírat „Otevřít odkaz na nové kartě“;
pokud byste totiž na odkaz klikli jako obvykle levým tlačítkem, dostali byste se na jinou stránku a poté byste se museli na stejném okně vracet k návodu, abyste si přečetli další krok, to může způsobit komplikace (např. že se vám už nepodaří se prokliknout zpět tam, kde jste skončili, nebo se mohou proklikáváním ztratit údaje, které jste bez potvrzení uložili atd.)

  1. až se přesunete na CESNET, bude potom potřeba požádat o licenci (více informací na webu výše, kde naleznete odkaz na formulář i kontakty, na které se můžete obrátit v případě potíží)

tip: doporučuji požádat o licenci s dostatečným předstihem (alespoň 3 dny před první výukou); neprovádí se „roboticky“ – není to tedy tak, že by vám po odeslání formuláře byla ihned „robotem“ přidělena licence